Nasi studenci w ABB IT Challenge 2013

8 maja zostały ogłoszone wyniki I etapu konkursu ABB IT Challenge 2013 skierowanego do studentów informatyki i kierunków pokrewnych. Z zadaniem konkursowym zmierzyło się kilkadziesiąt drużyn, w tym studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Miło nam poinformować, żewśród 10 zespołów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu jest zespółzaStosowani składający się ze studentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Konkurs ABB IT Challenge ma na celu promowanie projektów informatycznych rozwiązujących rzeczywiste problemy współczesnego świata, a motywem tegorocznej edycji jest „zielone miasto”. Zadaniem uczestników w I etapie było opisanie pomysłów na poprawę środowiska naturalnego w mieście przy użyciu technologii informatycznych. Studenci mieli dowolność w wyborze obszaru ochrony, dzięki czemu nadesłane rozwiązania dotykały spraw związanych z segregacją odpadów, natężeniem ruchu samochodowego, a nawet możliwości regulowania temperatury w różnych rejonach miasta. Nadesłane prace zostały ocenione pod kątem innowacyjności, a także możliwości wprowadzenia ich w życie.

Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się na stronie http://www.abb.pl/ITChallenge.

Data dodania: 08.04.2013